16 Lis

BISTRONOMIE

/GM/Slovo bistro zřejmě pochází z počátku 19. století kdy ruští kozáci vtrhli po Napoleonově porážce do Paříže. Na majitele skromných hospůdek prý tehdy pokřikovali „bystro“ – dožadujíce se hbité obsluhy. Příslovce se brzy stalo synonymem pro místo, kam člověk zašel, když se potřeboval rychle a levně najíst.(zdroj: lidovky)

Slovo bistronomie vzniklo spojením slov bistro a gastronomie, formuloval ho francouzský foodkritik Sébastien Demorrand. Styl bistronomie spojuje malý tým personálu, jednoduše prostřené stoly, kvalitní kuchyni vedenou špičkovými kuchaři, krátké atraktivní menu a přijatelné ceny. Trend bistronomie se začal vyvíjet před pěti lety v Paříži, o něco později v Londýně a New Yorku. Moderní bistra s vysokou gastronomií za ceny přístupné širší klientele začali zakládat kuchaři, kteří léta pracovali ve špičkových restauracích včetně drahých michellinovských restaurací, určených jen pro úzkou skupinu bohatých lidí. Své znalosti a techniky z luxusních restaurací nyní využívají ve vlastních bistrech a aplikují je na bistro-gastronomii. Používají kvalitní, čerstvé sezónní suroviny, nepoužívají drahý kaviár, lanýže, foie gras.( ZDROJ: APETITONLINE)

I když se neradi škatulkujeme, myšlenka bistromonie s nám líbí, a proto se k ní hlásíme i v našem bistru. Víme, že co do interiéru máme co dotahovat, ale zase naoplátku use u nás najíte kulinářských specialit za velmi příznivé ceny.-) Tedy přijdte k nám ochutnat něco “ bistronomického“.

Myslíte si, že naše bistro je “ bistronomické“ ?